Wybieramy najlepsze zeszyty A4

Nie od dziś wiadomo, że zeszyt to oprócz podręczników i piórnika podstawa każdego ucznia. Wybierając zeszyty do szkoły dla dziecka warto zwracać uwagę na wiele aspektów. Czym kierować się podczas szkolnych zakupów, aby zeszyty A4, które zostaną przez nas wybrane jak najlepiej spełniały swoje zadanie?

W równowadze

Jak wiadomo, najbardziej trwałe są zeszyty A4 w twardej okładce. Z drugiej strony jednak ciężka okładka jednak waży nieco więcej, niż lekka okładka z grubszego papieru. W przypadku jednego takiego zeszytu nie jest to problem, jednakże przy zebraniu kilku zeszytów A4 w grubej okładce nagle może się okazać, iż plecak waży znacznie więcej, niż można by było się spodziewać. Warto mieć to na uwadze szczególnie podczas wybierania zeszytów dla dzieci, które każdego dnia muszą nosić ze sobą po kilka zeszytów ze względu na sporą ilość godzin i przedmiotów. Wraz z podręcznikami, drugim śniadaniem, strojem na zajęcia z wychowania fizycznego oraz wodą taki ciężar może być po prostu za duży.

Do wyboru, do koloru

Z tego też powodu warto postawić jednak na zeszyty w cienkiej okładce, które może i szybciej się niszczą, ale za to nie stanowią dla dziecka zbyt dużego balastu. Spośród zeszytów tego rodzaju można zdecydować się na zeszyty A4:

– w linię,

– w kratkę,

– z cienkimi linijkami odpowiednie do nauki pisania,

– gładkie, 

– do zapisywania nut,

– zdobione motywami religijnymi odpowiednie do nauki religii, 

– z papierem w różnych kolorach odpowiednie na zajęcia z plastyki oraz techniki.