Specyfika papieru kancelaryjnego

Papier kancelaryjny to artykuł biurowy, który wykorzystywany jest podczas pisania ważnych i oficjalnych pism, które powinny przykuć uwagę czytelnika.

Początki papieru kancelaryjnego

Pierwsze archeologiczne dowody potwierdzające istnienie papieru pochodzą z 8 roku przed naszą erą. Taki kawałek papieru znaleziono w Bramie Nefrytowej. Inne informacje dowodzą, że wynalazcą papieru jest Chińczyk znany jako Cai Lun, który masowo produkował papier czerpany w 105 roku naszej ery.

Parametry papieru kancelaryjnego

Wysokiej jakości arkusz papieru kancelaryjnego występuje w dwóch formatach:
– arkusz A4 o rozmiarze 210 mm na 297 mm,
– arkusz A3 wielkości 297 mm na 420 mm.
Gramatura takiego papieru nie przekracza 60g/m². Papier kancelaryjny ma dwa rodzaje, którymi są papier w kratkę lub w linie.
Arkusz kancelaryjny występujący w dwóch rodzajach pozwala odpowiednio dobrać go do pisma, jakie będzie na nim sporządzone. Najczęściej używanym papierem kancelaryjnym jest kartka w kratkę, która ma format A3.

Zastosowanie papieru kancelaryjnego

Arkusze papieru kancelaryjnego są niezbędnym elementem biur oraz urzędów. W miejscach tych papier kancelaryjny wykorzystywany jest jako papier podaniowy. Papier kancelaryjny używany jest również w szkoła do pisania wypracowań lub prac magisterskich.

papier kancelaryjny

Cena

Cena papieru różni się w zależności od jego formatu, grubości kartki, producenta oraz rodzaju papieru.
Koszt ryzy papieru pakowanego po 100 arkuszy wynosi około 15 zł cena ryzy papieru 500 sztuk to około 40 zł.